کرمانشاه 09:25 جمعه 2/7/1400 صفحه اصلی
 
 یادواره شهدای شهرداری کرمانشاه برگزار می شود
1399/06/25-10:25 تعدا بازدید: 99 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 4087
همزمان با هفته دفاع مقدس؛
یادواره شهدای شهرداری کرمانشاه برگزار می شود

 

همزمان با هفته دفاع مقدس، یادواره شهدای شهرداری کرمانشاه با حضور مسئولین استانی، مدیران شهری و خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و وررشی شهرداری کرمانشاه؛ یادواره ۱۵ شهید شهرداری کرمانشاه، همزمان با هفته دفاع مقدس، با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای شهرداری کرمانشاه با حضور مسئولان استانی و مدیران شهری برگزار می شود.

در جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرداری که برگزار شد، امیر دولتشاهی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه گفت: دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و  گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس مانند ترویج فرهنگ عاشورایی وظیفه تک تک نهادهاست.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی(دفاع مقدس)، شهدای عملیات مرصاد، شهدای شهرداری کرمانشاه و شهدای مدافع حرم افزود: حقیقت این است که دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و  گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس بمانند ترویج فرهنگ عاشورایی وظیفه تک تک نهادهاست.

وی خانواده های شهدا را مایه افتخار و عزت ملت ایران برشمرد و شهدا را چراغ هدایت و کشتی نجات توصیف کرد و با تاکید بر اینکه همه ما زندگی خود را مدیون قرآن و شهدا هستیم، اظهار کرد: امنیت امروز کشور که بزرگترین نعمت الهی است مرهون خون شهدا، شجاعت، جانبازی و رشادت آنهاست و ما افتخار می کنیم که در خانواده شهرداری کرمانشاه بیش از ۱۵ شهید تقدیم انقلاب شده است.

در ادامه مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: اگر امروز فرصتی برای خادمان شهری به منظور خدمت‌رسانی به شهروندان فراهم شده، زیر سایه از جان گذشتگی‌های شهدا بوده است و این امنیت بدون فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران امکان‌پذیر نبود.

وی افزود: کرمانشاه در دوران دفاع مقدس ۹۸۰۰ شهید تقدیم نمود که از کارکنان شهرداری کشور ۱۵۵ نفر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که بیش از ۱۵ نفر آنها از کارکنان شهرداری کرمانشاه است.

عبدالمالکی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» افزود: به همین منظور تدابیری برای فعال کردن اقدامات اجتماعی و فرهنگی در سطح شهر اندیشیده شده که برگزاری یادواره شهدای شهرداری نیز در همین راستاست.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ابراز داشت: تجلیل از جایگاه رفیع شهدای شهرداری و تکریم این شهدای والامقام، شناخت خانواده های این شهدا و تجلیل از آنها از جمله اهداف برگزاری این یادواره است و در جریان برگزاری این یادواره به مسائل و مشکلات خانواده این شهدا رسیدگی و سعی خواهد شد ارتباط میان این خانواده ها و شهرداری در سال به طور مستمر برقرار باشد.

وی شهدای شهرداری کرمانشاه را مظلوم و گمنام عنوان کرد و افزود: خدمات رسانی به شهروندان در دشوارترین دوران دفاع مقدس توسط کارکنان شهرداری و شهادت مظلومانه آنان یکی از صحنه های فراموش نشدنی است که به رغم گذشت سالها از پایان جنگ تحمیلی هنوز در خاطره ها زنده است.

عبدالمالکی در ادامه از طراحی و نصب المان های ویژه شهدا در سطح شهر خبر داد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by saeid-charejow ۱۳۹۸|

    شهرداری کرمانشاه _آدرس : میدان غدیر

    شماره تماس :08337211717-08337294964- فکس :08337222292


  •