کرمانشاه 09:09 جمعه 2/7/1400 صفحه اصلی

شرح وظایف اداره کارگزینی و رفاه  

نقش ویژه واحد رفاه و تعاون در اداره کارگزینی بعنوان یک مبحث فعال با فرایند عملکردی مؤثر در حوزه خدمات دهی بهینه به پرسنل میتواند اثرات ثمربخش و سازنده در زمینه تقویت اقتصادی رفاهی و افزایش ضریب توانائی کاری و ایجاد نشاط در روحیات مجموعه شهرداری داشته باشد به همین لحاظ با آنالیز وظایف این واحد که با برنامه ریزی پیگیر محقق گردیده ذیلاً جمع بندی و اعلام میگردد:

1- با پیگیریها و برنامه ریزی های مستمر نسبت به اعزام کارکنان خدوم شریف شهرداری جهت زیارت امام هشتم ثامن الائمه به مشهد مقدس و بهره مندی از زائر سراهای مورد نظر با هماهنگی بعمل آمده کاروان زائرین در سال 84 به مشهد مشرف که اقدامی مؤثر بوده است.

2- بمنظور رفاه فرزندان پرسنل شهرداری در اوقات فراغت و با هماهنگی های لازم  نسبت به تهیه بلیط استخر و توزیع در بین خانواده ها و استفاده از امکانات استخرهای شنا بعنوان یک مجموعه ورزشی اقدام که مورد استقبال و رضایت کارکنان واقع و انشاا... این روند سازنده کما کان استمرار خواهد داشت.

3- بلحاظ قدردانی از زحمات و تلاش های بی وقفه کارکنان که به افتخار بازنشستگی نائل گردیده و تجلیلی از 30 سال خدمات ارزشمند این قشر فداکار که در عمران و آبادانی و خدمات رسانی به همشهریان شریف نهایت زحمات متحمل گردیده اند با مصوب شورای محترم اسلامی نسبت به تهیه لوح تقدیر – سکه بهار آزادی و یک عدد ساعت با آرم شهرداری و توزیع بین این عزیزان اقدام بموقع بعمل آمده است.

4-تأمین امکانات بویژه برقراری بیمه عمر کارگران قراردادی در سال 84 که بعنوان یک پشتوانه مطمئن میتواند در مواقع بروز مشکلات عمل نماید که بحمداله نتایج آن از ابتدای سال 85 قابل بهره برداری و احراز می باشد.

5-طی برنامه ریزی لازم نسبت به توزیع بن دوازده ماهه غیر نقدی کارمندان رسمی که میتواند در افزایش قدرت خرید و بهبهود وضع اقتصادی آنان نقش مؤثر و کمک دهنده داشته باشد اقدام و با همکاری شرکت تعاونی مصرف کارکنان شهرداری جهت دریافت اجناس مورد نیاز تلاش پیگیر بعمل آمده است.

6- نقش جانبازان عزیز در هشت سال دفاع مقدس و ایثارگریهای این بزرگواران و خلق حماسه های ماندگار در راه دفاع از میهن اسلامی و دست آوردهای انقلاب مقدس اسلامی برکسی پوشیده نیست لذا واحد رفاه و تعاون در مراسم تجلیل از این عزیزان در روز جانباز با تهیه هدایای مناسب از جمله پتوو دیگر جوایز از فداکاریها ی آنان قداردانی نموده است.

7- نقش سلامت و معالجات درمانی بموقع در سالمسازی سیستم فعال اداری بسیار حائز اهمیت بوده بلحاظ ایجاد یک پشتوانه ارزشمند درمانی در مواقع نیاز به معالجات پزشکی مراتب بیمه تکمیلی کارکنان پیگیری و انشاا... تا تحقق این امر مهم تلاش ها و پیگیریها تداوم یافته و با اتکال به خداوند متعال در راستای استیفای حقوق همکاران با تمام توان اقدامات بموقع استمرار خواهد داشت.

8- پیگیری لازم جهت انعقاد قرارداد در خصوص دریافت کارت اعتباری پارسیان که یک کارت الکترونیک محسوب و دارنده کارت میتواند از محل اعتبارات تخصیص یافته از فرو شگاههای زنجیره ای مایحتاج خود را دریافت نماید و از مزایای دریافت حقوق نیز بهره مند گردیده که این امر تا مرحله امضاء قرارداد آماده و انشاا... بعنوان یک کارت با ویژه گیهای مختلف در رفاه کارکنان مؤثر واقع گردد.

9- با برنامه ریزی لازم در مراسم روز زن و برگزاری گردهمائی زنان شاغل در شهرداری ضمن تجلیل از مقام زن نسبت به اهداء هدایائی به مشارالیها و پذیرائی مناسب اقدام گرید.

10-تهیه لوح مناسب در خصوص تبریک سالروز تولد کلیه همکاران و ارائه در روز تولد آنان در سال 84 اقدام که در سال 85 نیز استمرار خواهد داشت.

کارنامه فرآیند عملکرد ی گروه آموزش و بهبود روشهای سیستم اداری اداره کارگزینی در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی - کاربردی

از دیدگاه مباحث علمی جهان معاصر عرصه تقابل فرهنگ و دگرگونی در ساختار های کلاسیک و بهره گیری از دست آوردهای مختلف و تحقق برنامه مکانیزاسیون و ایجاد تحولات مترقی ورشد توانمندیها و تکمیل و اصلاح روش ها میباشد. در فرآیند دگرگونی ها ، اداره کارگزینی شهرداری با ایجاد اصلاحات برای نخسین بار در تاریخچه شهرداری با ارائه راهکارهای مطلوب با بازدهی لازم اقدام نموده که منشاء حرکتهای سازنده و ثمربخش از سال 1383 گردیده که با اتکال به عنایات خداوند متعال و رهنمودهای راهگشای جنابعالی بر اساس مباحث ذیل الاشاره که انشاء اله تا افق 1400 اثرات فراگیر آن بهبود ساختارهای فرسوده و ناکارآمد و جایگزینی مدیران توانمند با مهارتهای علمی را به عنوان دست آورد شایسته ای محقق و با اهتمام استمرار خواهد داشت.

الف) مبحث تغییرات وپایه ریزی اصول آموزش

آغاز برنامه ابتدائی آموزشی در سالیان قبل که جزو وظایف اداره کارگزینی محسوب می شد بعلت ناهماهنگی برنامه ها و شرح وظایف از جانب اداره روابط عمومی پیگیری که بطور پراکنده و فاقد سازماندهی منطقی انجام که بسیاری از بخشنامه ها بلا اقدام و نتایج عملکردی آن مؤثر نبوده است و کلیه مدیران و معاونین بر اساس گزینش منطقی جهت دوره های آموزشی انتخاب نگردیده و این نابسامانی ضعف عملکردی را موجب و لزوم و ضرورت یک ساختار توانمند مدیریتی را بلحاظ تقویت علمی پرسنل و مسئولان که دارای قابلیت ها و ویژگیهای کارآمد باشد را قطعی ساخته است.

ب)ایجاد سیستم آموزش بهبود روشها

اهم حرکتهای بهینه اداره کارگزینی برنامه ریزی در حوزه برقراری دوره های آموزشی در مباحث فنی و شهرسازی و معماری و خدمات شهری بوده که با آنالیز پرسنل – کارشناسان – مدیران و سازماندهی طرح تحول اداری از سال 83 نسبت به جمع آوری اطلاعات در قالب واحد آموزشی کارکنان و بهبود روشها اقدام به شناسائی ضرورتها و هماهنگ سازی نیروها نموده است.

 

پ)برگزاری دوره های آموزشی و نقش سازنده آن در تحولات اداری

کلیه دستگاههای اجرائی منجمله شهرداری مؤظف به معرفی مدیران و کارکنان خود جهت بهره گیری از ذوره های آموزشی (کوتاه مدت) و برخورداری از فرصت اعطائی در ماده (150) قانون برنامه سوم و ماده 54 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بخشنامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به شماره 41448/ط مورخ 27/9/79 مبنی بر پرداخت معادل یکماه حقوق و فوق العاده شغل و یک سال تعجیل گروه برای یک بار در طول سال به ازای حداقل 176 ساعت آموزش ضمن خدمت کوتاه مدت که به آن دسته از کارکنان که با موفقیت دوره های آموزشی را طی می نمایند که تا بحال 1 نفر از کارکنان (مدیران – کارشناسان ) مشمول مزایای این طرح گردیده اند که موجبات ایجاد انگیزه و اشتیاق فراگیری را در مشارالیها تسریع می نماید.

ت)مبحث کایزن عملیاتی (شیوه بهبود و اصلاح روشها)

یکی از دستاوردهای برنامه ریزان کشورژاپن ایجاد شیوه ای کارآمد جهت اصلاح روشها و تقویت تئوری دستیابی بهترین روشها جهت بهره گیری از امکانات و رفع معایب در قالب کایزن عملیاتی می باشد ، اداره کارگزینی در این بخش از حوزه عملکردی خود با بهره مندی از بولتنها و استقبال از مباحث این طرح که در سطح کشور جهت ارتقاء دستاوردهای عملی در قالب آموزش و بهسازی ساختار ناکار آمد و با تشکیل سمینار های متعدد توانسته است توفیقات لازم را حاصل نماید، در مبحث کایزن عملیاتی که از کارآمدترین شیوه های روز جهان می باشد شهرداری با مشارکت اساتید آموزشی مهارتهای کایزن و هماهنگی با کارشناسان ذیربط که از نحوه پیاده سازی طرح کایزن و تشکیل گروه ها در کلیه سازمانها و مناطق مقدمات اجرائی آن در دست پیگیری است و در تحقق اهداف شهرداری می تواند نهایت اهمیت را ایفاء نماید اداره کارگزینی همکاری سازنده و پیگیری را با رهبر گروه مرکزی کایزن در حوزه نظارت بر صدور پروانه های ساختمان معمول داشته که ثمرات این طرح توسعه شناخت و افزایش مهارت نیروها و مدیران در رابطه با آشنائی و کاربرد دیدگاههای کایزن در بهره جوئی از موفق ترین شیوه ها در اصلاح ساختار اداری و دستیابی آسان تر به چشم اندازها و اهداف مورد نظر می باشد.

ث)نقش سمینار مهندسی مجدد- نقش سمینارمهارتهای زندگی

اداره کارگزینی با اجرای موفق کمیسیون تحول اداری طرح 20×20 که موفقیت آمیز بودن آن در بین دستگاههای اجرائی استان که در سال 83 محقق گردید در بخش سمینار مهندسی مجد و سمینار مهارتهای زندگی و برگزاری این دو سمینار نقش حائز اهمیتی در مبحث آموزشی و آماده سازی فرهنگی مدیران و کارکنان را ایفاء که نسبت به دستگاههای اجرائی دیگر جامع تر و موفق تر عمل نموده که بازتاب این موفقیت ها در افزایش شناخت مدیران و سرعت بخشیدن به برنامه های اداری نقش ویژه ای داشته است و شایان ذکر است در تاریخچه شهرداری تاکنون شهرداری کرمانشاه رأساً نسبت به برگزاری سمینارها اقدام نکرده است.

ج)طراحی سیستم رایانه ای و شناسنامه آموزشی در اداره کارگزینی

ضرورت برنامه ریزی پیگیردر حوزه ایجاد یک سیستم رایانه ای جامع در ارتباط با تهیه شناسنامه پرسنلی ، مدیران ، معاونین و کارکنان بطوری تدوین گردیده که بلحاظ دستیابی به مشخصات استخدامی – آموزشی و کلیه اطلاعات می توان در اسرع وقت شناسنامه پرسنلی و فعالیت های انجام شده در طی سال را استخراج و از نحوه دوره های تخصصی – آموزشی جهت تصمیم گیری و انتصاب مدیران با شرایط لازم که مهارتهای علمی کامل برخوردار می باشند استفاده نمود که در نوع خود بی سابقه بوده است و کابرد این سیستم در مبحث گزینش های کلان مدیریتی نقش ویژ ه ای در شناسائی افراد شایسته و نقاط ضعف و قوت آنان خواهد داشت.

چ)برگزاری دوره های تخصصی ICDL

اداره کارگزینی در واحد آموزش بمنظور آشنائی هرچه وسیع تر مدیران و کارکنان با سیستم های نرم افزاری و دستیابی به مدارج علمی اهتمام لازم را مبذول که در نتیجه باعث اجرای طرح اتوماسیون اداری و تسلط پرسنل و ارتقاء عملکرد آنان جهت پیشرفت امورات محوله گردیده است.

ح)مبحث نقش پرسنل شرکتی درپروژه آموزشی

ادراه کارگزینی تلاش مضاعفی مبذول نموده که تا با آینده نگری و نمایاندن چهره شاخص مدیران از بهترین گزینه بهره جوئی نمود و در این فرآیند از نیروهای شرکتی جهت آموزش در حوزه مدیریتی استفاده نموده و همگام با مشارکت پرسنل و مدیران در دوره های آموزشی نقش کارشناسان شهرداری یک فرآیند قابل اهمیت را نهادینه که این دستاوردهای موفق نهایتاً ضمن روشن سازی نقش اداره کارگزینی در قیاس با عملکرد سالیان قبل بخصوص از سال 83-84 که فصل ارتقاء توانمندیهای شهرداری در مباحث آموزشی با برگزاری همایش ها و سمینارهای سودمند بوده با وضوح نمایان تر و کار آمدی این شیوه های مو ثر را به اثبات رسانیده که به حول و قوه الهی تا حصول به اهداف مورد نظر این حرکتها با پویایی هر چه تمامتر ادامه خواهد داشت ضمنا تعداد کثیری دوره های در دست اقدام می باشد و در ضمن واحد آموزش و بهبود روشها در حال حاضر در سطح کشور شناخته شده و کلیه موسسات آموزش مانند موسسه آموزشی و پژوهشی فن آوران در تهران – پژوهشکده توسعه مدیریت کاربردی ایران در تهران – مدیریت آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی – جهاد دانشگاهی و ... و سایر مدیران اداری و مسولین آموزش شهرداریهای کشور و در حال حاضر مرتبا در زمینه آموزش و اطلاعات اداری به روز با این اداره از طریق تلفکس شماره 7285028 و آدرس پست الکترونیکی

Email : shahrdary_ kargozin @ yahoo.com در حال ارتباط و تبادل اطلاعات می باشد که انشاء الله در آینده نزدیک شاهد ارتقاء بیشتر این بخش که سالیان متمادی راکد و بدون فعالیت بوده در طی یکساله گذشته بالغ بر 10 برابر کل تاریخچه تاسیس شهرداری از ابتدا تا کنون مبحث سیستم های آماری – اطلاعاتی و بهبود روشها – اتوماسیون و IT معمول داشته است .

 

  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by saeid-charejow ۱۳۹۸|

    شهرداری کرمانشاه _آدرس : میدان غدیر

    شماره تماس :08337211717-08337294964- فکس :08337222292


  •